Prestige vs Politechnika Śląska

8 - 3
Politechnika Śląska

Spotkanie pomiędzy Prestige a Politechniką Śląską, zapowiadało się jako konfrontacja zespołów, które w poprzedniej kolejce sezonu zimowego Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm odniosły przekonujące zwycięstwa. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem pokonali drużynę Honeywell 13:0, co było dla nich szóstą wygraną w bieżących rozgrywkach. Natomiast goście w swoim poprzednim meczu, odnieśli zwycięstwo w starciu z zespołem Hirschvogel w rozmiarach 16:4. Mecz rozpoczął się od zaciętej i wyrównanej gry obu drużyn. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się z dużą dokładnością rozgrywać kolejne akcje, wymieniając dużą liczbę podań. Przez dłuższy okres pierwszej połowy, utrzymywał się wynik remisowy. Dopiero w 14 minucie rezultat w tym pojedynku otworzył Damian Terlecki, wyprowadzając na prowadzenie Politechnikę Śląską. Jednak na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było czekać zbyt długo. W 16 minucie Michał Gembara dał drużynie Prestige wyrównanie, a jeszcze przed przerwą do siatki gości trafiali Mateusz Golla i Rafał Kowalski. Tak wiec po obfitej w bramki końcówce pierwszej połowy, to gospodarze prowadzili 3:1. Po zmianie stron swoją dobrą grę kontynuowali piłkarze Prestige. W 28 minucie zawodnicy występujący w czarnych strojach prowadzili już 5:1, znacząco przybliżając się do wygranej. W drugiej połowie piłkarzy Politechniki Śląskiej stać było jeszcze na dwa trafienia, jednak było to zbyt mało, aby zgarnąć tego wieczoru 3 punkty. Ostatecznie zespół Prestige pokonał Politechnikę Śląską 8:3, odnosząc tym samym trzecie zwycięstwo z rzędu.